Yardım Parası

HSBC Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

07.09.2020
53
HSBC Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

HSBC kredi kartı başvurusu nasıl yapılır? HSBC internetten kredi kartı başvurusu nasıl yapılır? Kredi kartları sayesinde taksitli alışveriş yapabilir ve böylece yüksek tutarda harcamalarımızı zorluk çekmeden kolaylıkla ödeyebiliriz. Dikkatli kullanılması durumunda kredi kartları büyük avantaj sağlamaktadır. Özellikle son zamanlarda internetten alışveriş seçeneklerinin artması da vatandaşları kredi kartı kullanımına itmiştir. HSBC’nin sunduğu kredi kartları da birçok avantaj sağlanmaktadır. HSBC müşterisi olmasanız da kredi kartı başvurusunu kolaylıkla yapabilirsiniz. Aşağıda sizinle HSBC kredi kartı başvuruları hakkında bilgi verdik. İnternet bankacılığı ile kredi kartı başvurusu nasıl yapılır merak ediyorsanız yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

HSBC Kredi Kartı Başvurusu

HSBC müşterisi olsanız da olmasanız da HSBC kredi kartlarına başvuruda bulunabilir ve üye iş yerlerinden taksitli alışveriş yapabilirsiniz. Kredi kartı sahip olmanız durumunda internet ve mobil bankacılıktan kolaylıkla faydalanabilir ve bankacılık işlemlerinizi şubeye gitmeden gerçekleştirebilirsiniz. HSBC kredi kartı başvurularını da birçok farklı şekilde yapabilmeniz mümkün. İsterseniz şubeye giderek isterseniz de online olarak internet üzerinden başvuru yapabilirsiniz. HSBC başvurabileceğiniz kredi kartları:

  • HSBC Concept
  • HSBC Advance Classic
  • HSBC Advance Gold
  • HSBC Advance Platinum
  • HSBC Premier

Yukarıda bahsettiğimiz kartlara, aşağıda sıralayacağım yöntemlerden birini deneyerek başvuruda bulunabilirsiniz. HSBC Premier kredi kartı başvurusu yapabilmeniz için, öncelikle HSBC Premier müşterisi olmanız gerekir. Bankanın kredi kartları hakkında daha detaylı bilgi almak için www.hsbc.com.tr adresinizi ziyaret edebilir ve buradan kartların tüm özelliklerini öğrenebilirsiniz.

HSBC Şubeden Kredi Kartı Başvurusu

HSBC kredi kartı kullanmak için başvurularınızı HSBC banka şubeleri aracıyla yapabilirsiniz. Bankaya gittiğiniz zaman müşteri yetkilisine kredi kartı başvurusunda bulunmak istediğinizi söylemeniz yeterli olacaktır. Öncelikle kredi kartı başvurusu için gerekli koşulları sağlayıp sağlamadığınız bakılacaktır. Kredi notunuz burada önemli bir faktördür. Kredi notunuz düşük olması durumunda başvurunuz reddedilebilir veya daha düşük limite sahip bir kart çıkartabilirsiniz. Hakkınızda yasal takip varsa başvurunuz herhangi bir işlem gerçekleşmeden direkt olarak reddedilecektir. Buna ek olarak gelir durumunuz da kredi kartı limit durumunu belirleyen faktörlerden biridir. Kredi kartı başvurunuzu yaptıktan sonra herhangi bir sorun olmadığı takdirde kredi kartı için işlemler başlatılır ve bir hafta içerisinde kredi kartınız size ulaştırılır. Size en yakın HSBC bankasını öğrenmek için buraya tıklayın.

HSBC Müşteri Hizmetleri Kredi Kartı Başvurusu

HSBC müşteri hizmetleri numarasını arayarak da kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Böylece, şubeye gitmeden de kredi kartı başvurunuzu telefon bankacılığı ile kolaylıkla gerçekleştirebilmeniz mümkün. Sistemde bilgilerinizin eksik olması durumunda banka sizden belge talep edebilir ve bu yüzden başvurunuzun tamamlaması için sizi şubeye çağırabilirler. HSBC müşteri hizmetleri ile kredi kartı başvurusu yapmak için öncelikle 0 850 211 0 111 çağrı merkezi numarasını aramanız gerekir. Sizi telesekreter karşılayacaktır ve işlem yapabilmeniz için menüyü listeleyecektir. Buradan 1 > 4 > 2 şeklinde tuşlama yapmanız durumunda kredi kartı başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Eğer ek kart çıkartmak istiyorsanız yine 0 850 211 0 111 numarasını aradıktan sonra 1 > 4 > 3 sırasıyla tuşlamanız gerekir. Başvurunuz onaylanması durumunda kredi kartı kurye sorgulama işlemini de buradan yapabilirsiniz. Bunun için tuşlamanız gereken rakamlar sırasıyla 1 > 4 > 5 olacaktır. Yukarıda işlemler telefon bankacılığı kullanan müşteriler içindir. Eğer 0 850 211 0 111 numarasını aradıktan sonra herhangi bir kimlik doğrulaması yapmadığınızda farklı bir menü ile karşılaşabilirsiniz. Telesekreter size menüyü listeledikten sonra 4’e basmanız durumunda kredi kartı başvurusu yapabilir veya başvuru sonucunuzu sorgulayabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  DenizBank Bakiye Sorgulama

HSBC İnternet Bankacılığı Kredi Kartı Başvurusu

HSBC kredi kartı başvurularını HSBC internet bankacılığı üzerinden kolaylıkla yapabilirsiniz. Ayrıca bu hizmeti kullanmak için HSBC müşterisi olmanız gerek yok. Öncelikle www.hsbc.com.tr adresine giriş yapmanız gerekir. Buradan sağda yer alan “İnternet bankacılığı” kısmına tıklamanız gerekir. Karşınıza açılacak sayfada sizin için uygun olan seçeneği seçmeniz gerekir. Eğer HSBC müşterisi değilseniz “HSBC bireysel internet bankacılığı kullanmıyorum ve HSBC kredi kartım veya banka kartım yok.” Seçeneğine tıklamanız gerekir. Buradan “kullanıcı oluştur” demeniz gerekir. Açılan sayfada giriş bilgileri altında yer alan “KARTIM YOK” kısmından T.C Kimlik numaranız ve telefon numaranız ile profil oluşturmanız gerekir. Bundan sonraki aşamaları takip ederek kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Eğer HSBC müşterisi iseniz, kart numaranız ve şifreniz ile hesabınıza giriş yapmanız durumunda kredi kartı başvurunuzu kolaylıkla yapabilirsiniz.

HSBC Mobil Bankacılık Kredi Kartı Başvurusu

HSBC mobil uygulaması ile de kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Bunun için uygulamanın telefon veya tabletinizde yüklü olması gerekir. IOS ve Android uyumludur. Uygulamayı açtıktan sonra bilgileriniz ile giriş yapmanız gerekir. Hesabınıza erişim sağladıktan sonra kredi kartı başvurusu için gerekli aşamaları tamamlamanız durumunda kredi kartı başvurunuzu yapabilirsiniz. Sizden istenilen bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmalısınız.

Yukarıda sizinle HSBC kredi kartı başvurusu nasıl yapabileceğinizi açıkladık. HSBC az miktarda kredi kartı sunmasına rağmen sunduğu imkanlar oldukça farklıdır. Siz de bu imkanlardan faydalanmak ve size en uygun kredi kartını bulmak için resmi internet sayfası olan www.hsbc.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.