Yardım Parası

HSBC Hesap Açma ve Kapama İşlemleri

07.09.2020
31
HSBC Hesap Açma ve Kapama İşlemleri

HSBC hesabı nasıl açılır? HSBC hesabımı nasıl kapatabilirim? Bankanın sunduğu hizmetlerden faydalanmak için hesap açabilir veya mevcut hesabınızı istediğiniz zaman kapatabilirsiniz. Hesap açmanız durumunda bankanın sunduğu hizmetlerden faydalanabilirsiniz ve finansal işlemlerinizi 7 gün 24 saat takip edebilirsiniz. Bunun için şubeye gitmeden de birçok üründen faydalanabilirsiniz. HSBC ile de hesap açabilir veya mevcut hesabınızı kapatabilirsiniz. Aşağıda sizinle HSBC hesap açma hakkında bilgi verdik. HSBC hesabı nasıl kapatılır merak ediyorsanız yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

HSBC Hesap Açma

HSBC bankacılık hizmetinden ve ürünlerinden daha kolay bir şekilde faydalanmak için bir banka hesabı açabilirsiniz. Böylece finansal işlemlerinizi HSBC’nin sunduğu hizmetler çerçevesinde kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. İnternet ve mobil bankacılık başta olmak üzere, telefon ve SMS bankacılığından da faydalanabilirsiniz. Ayrıca bu hizmetlerle şubeye gitmeden HSBC kredi kartı ve kredi başvurusu da yapabilirsiniz. Vadesiz hesabı açmak için banka şubesine gitmeniz gerekir.

HSBC Şubeden Hesap Açma

Genel olarak, bir bankadan ilk defa hesap açılacaksa bu işlem şubeler üzerinden gerçekleştirilir. Bazı bankalar internetten de hesap açma imkanı tanısa da HSBC için sadece şube üzerinden hesap açmak için başvuruda bulunabilir. Şubeye gittiğiniz zaman ilgili görevliye hesap açmak istediğinizi söylemeniz yeterli olacaktır. Sadece T.C Kimlik Numaranız yazılı olan kimliğinizin yanınızda olması yeterli olacaktır. Başvurunuzu yaptığınız gün hesabınız açılacaktır ve üzerinde isminiz yazılı kartınız birkaç gün içerisinde tarafınıza ulaştırılacaktır.

HSBC Hesap Kapama

Bankacılık işlemlerinizi HSBC üzerinden yapmak istemiyorsanız, dilediğiniz zaman mevcut hesabını kapatabilirsiniz. Bunun için öncelikle hesabınızın hesap iptali işlemine uygun olması gerekir. Eğer hesabınızda bakiye varsa, bulunan parayı çekmeniz veya başka hesaba aktarmanız gerekir. Buna ek olarak otomatik ödeme talimatını da olması durumunda iptal etmeniz gerekir. Bu iki koşulu sağlamanız durumunda hesabınız kapatmak için başvurabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  CEPTETEB Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma

HSBC Şubeden Hesap Kapama

HSBC şubesine giderek hesap kapamanız için başvuruda bulunabilirsiniz. Bankaya gittiğiniz zaman ilgili görevliye hesabınızı kapatmak istediğinizi söylemeniz yeterli olacaktır. Öncelikle banka görevlisi hesabınızın iptal edilmesi için uygun olup olmamasına bakacaklardır. Herhangi bir sıkıntı çıkmaması durumunda dilekçe vererek hesabınızı kapatabilirsiniz. Size en yakın HSBC bankasını öğrenmek için buraya tıklayın.

HSBC Hesap Kapama Dilekçe Örneği

HSBC BANK A.Ş.

…………….. ŞUBESİ MÜDÜRLÜĞÜNE

HSBC Bank …………..….. şubesinden açtırmış olduğum …………………. numaralı banka hesabımın kapatılmasını talep etmekteyim. Gereğinin yapılmasını arz ederim.

Adres

 …./…./20..

Ad – Soyad

İmza

Yukarıda bahsettiğimiz dilekçeyi vermeniz durumunda hesap kapama işleminiz anında gerçekleşecek ve hesabınız için kullandığınız kart da dahil olmak üzere internet ve mobil bankacılık hesaplarınız da iptal edilecektir. İnternet ve mobil bankacılık kullanarak da hesabınızı kapatabilirsiniz. Hesabınıza şifreniz ile erişim sağlamanız durumunda hesabınızı görüntüleyebilir ve kapatabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.