Yardım Parası

Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama

13.03.2020
192
Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama

Ziraat Bankası bakiye sorgulaması nasıl yapılır? Ziraat Bankası telefondan bakiye sorgulama yapılır mı? Artık neredeyse tüm alışveriş ve harcamalarımız banka ve kredi kartlarıyla yapılmaktadır. Bazı durumlarda kartlarımız hakkında bilgi sahibi olmak isteriz. Kart bakiye sorgulaması da bunlardan biridir. Bankacılık işlemlerimizi genel olarak şubeler üzerinden yapmayı düşünürüz. Fakat, bu hem yorucu hem de çok zaman alıcı olabilir. Ziraat Bankası kartınız olması durumunda bakiye sorgulamanız için şubeye gitmenize gerek yoktur. Telefonunuzdan birçok farklı şekilde istediğiniz yer ve zamanda bakiye sorgulaması yapabilirsiniz. Aşağıda sizinle Ziraat Bankası bakiye sorgulaması hakkında bilgi verdik. En kolay bakiye sorgulama yöntemini merak ediyorsanız yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama

Ziraat Bankası banka kartı veya kredi kartı olmanız durumunda güncel bakiyelerini ve kartınız ile ilgili diğer bilgileri kolayca öğrenebilirsiniz. Bakiye sorgulaması yapabilmek için Ziraat Bankası şubelerine gitmenize gerek. İstediğiniz yer ve zamanda telefonunuzdan kart bilgilerinize ulaşabilirsiniz. Bakiye sorgulama işlemi için birçok farklı yöntem vardır ve bunları istediğiniz zaman kullanabilirsiniz.

Ziraat Bankası SMS ile Bakiye Sorgulama

Ziraat Bankası kart bakiyesi sorgulama işlemini SMS ile kolaylıkla yapabilmeniz mümkün. SMS Bankacılığı ile birlikte 7 gün 24 saat işlem yapabilirsiniz. SMS ile bakiye sorgulamak için üç farklı yöntem vardır.

  • Eğer kullanmış olduğunuz telefon numarası Ziraat Bankası’na tanımlıysa telefonunuzun mesaj kısmına büyük harflerle BAKIYE yazıp 4747’ye göndermeniz yeterli olacaktır.
  • Eğer cep telefonunuza kayıtlı birden fazla müşteri numaranız varsa o zaman telefonunuzun mesaj kısmına BAKIYE yazıp boşluk bırakıp Müşteri Numaranızı yazıp 4747’ye göndermeniz yeterli olacaktır.
  • Son olarak, yine telefonunuzun mesaj kısmına BAKIYE yazıp boşluk bırakıp Ek NO’yu yazıp 4747’ye göndererek bakiye sorgulama yapabilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  HSBC Bakiye Sorgulama

Sonuç olarak, üç farklı şekilde SMS ile bakiye sorgulama yapabilmeniz mümkün. Bunun dışında harçlık avans sorgulamanızı da SMS ile yapabilirsiniz. Bunun için mesaj kısmına büyük harflerle HARCLIK AVANS BAKIYE yazıp 4747’ye göndermeniz yeterli.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Bakiye Sorgulama

Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini arayarak da kredi kartınızın bakiye sorgulamasını yapabilirsiniz. Bunun için Ziraat Bankası müşteri iletişim merkezi 444 00 00 ve 0850 220 00 00 numaralarından birini aramalısınız. Telesekreter size tuşlama yapabilmeniz için tüm menü içeriğini sıralayacaktır. Kredi kartı bakiye sorgulaması yapabilmeniz sırası ile 1 > 2 > 1 > 1 tuşlamanız gerekir. Böylece güncel bakiyenizi öğrenebilirsiniz. Banka kartı hesap bakiyelerinize de müşteri hizmetlerinden öğrenebilmeniz mümkün.

  • Vadesiz Hesap Bakiyesi İçin: 2 > 1 > 1 > 1 sırasıyla tuşlamanız gerekir.
  • Vadeli Hesap Bakiyesi İçin: 2 > 1 > 1 > 2 sırasıyla tuşlamanız gerekir.
  • Yatırım Hesap Bakiyesi İçin 2 > 1 > 1 > 3 sırasıyla tuşlamanız gerekir.
  • Harçlık Hesap Bakiyesi İçin 2 > 1 > 3 sırasıyla tuşlamanız gerekir.
  • E-Cüzdan Bakiyesi İçin: 2 > 1 > 4 sırasıyla tuşlamanız gerekir.

Müşteri hizmetlerini arayarak bakiye sorgulamanın dışında, borç bilginiz ve harcamalarınız hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ziraat Bankası İnternet Şube Bakiye Sorgulama

İnternet bankacılığı kullanarak da bakiye sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Bunun için internet bankacılığı şifreniz olması gerekir. www.ziraatbank.com.tr adresinden hesabınıza giriş yaptıktan sonra “HESAPLAR” kısmından kartlarınıza ait bakiye sorgulama yapabilmeniz mümkün.

Ziraat Mobil ile Bakiye Sorgulama

Ziraat Mobil, Ziraat Bankası’nın müşterilerinin bankacılık işlemlerini daha kolay ve hızlı bir şekilde istedikleri zaman gerçekleştirebilmeleri için tasarlanmıştır. IOS ve Android uyumlu olan bu uygulamayı telefon veya tabletinize indirerek kullanabilirsiniz. Uygulamayı açtıktan sonra T.C Kimlik Numaranız ve Şifreniz ile giriş yapabilirsiniz. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra, açılan sayfada Varlıklarım kısmından Vadesiz hesap, Vadeli hesap, ve Yatırım hesap bilgilerinizi görüntüleyebilirsiniz.  Ayrıca menü içerisinden de “Hesaplarım” kısmından kartınızı seçerek kartınızda bulunan nakit miktarı ile son harcamalarınızı görebilirsiniz. Yine menü kısmından “Kartlarım” seçeneğine tıklayarak banka kartı, kredi kartı ve sanal kart bakiye sorgulaması yapabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Enpara Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma

Yukarıda sizinle Ziraat Bankası bakiye sorgulamasını nasıl yapabileceğinizi anlattık. Bunların dışında Ziraat Bankası ATM’lerine gidip hesabınıza giriş yaparak da güncel bakiyenizi öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma

Ziraat Bankası Hesap Açma ve Kapama

Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.