Yardım Parası

İnternetten Para Kazanabileceğiniz 7 İş Fırsatı

11.09.2020
49
İnternetten Para Kazanabileceğiniz 7 İş Fırsatı

İnternetten para kazanmak mümkün mü? İnternetten para kazanma yolları nelerdir? Teknoloji ve internet sadece bir bilgi veya eğlence kaynağı değil aynı zamanda bir para kazanabileceğiniz araçlardır. İnternet üzerinden çalışarak da para kazanabilmeniz mümkün. İsterseniz tam zamanlı isterseniz de ek gelir için internet üzerinden bireysel bir iş yapabilir veya bir şirket altında çalışabilirsiniz. İnternetten bulabileceğiniz işlerin bir sınırı yoktur. Biz bu yazımızda evden çalışarak internetten para kazanabileceğiniz 7 iş fırsatını paylaşacağız. Evden internet ve bilgisayarla nasıl para kazanabileceğinizi öğrenmek için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

#1) Sosyal Medya Danışmanı

Artık, bir şirket veya firma sahibi daha hızlı gelişebilmesi ve içeriklerini internet üzerinde nasıl kaliteli bir şekilde sunabilmesi için sosyal medya uzmanı veya danışmanı aramaktadır. Bu sosyal medya danışmanı sayesinde, işveren bir sosyal medya danışmanı ile çalışarak hem artık popüler olan bu platformlarla uğraşmak zorunda kalmaz hem de ismini daha kaliteli bir şekilde yansıtır.  Sosyal medya danışmanı, şirket veya firma için en uygun platform veya platformların neler olabileceğine karar vererek, bu platformlarda nasıl bir içerik üretimi yapılacağına karar verir. Bunlar, gönderiler, etkinlikler, video vb. her şey olabilir. Kullanılan sosyal medyanın analizini yaparak da müşterilere ulaşmanın en kolay ve ucuz yollarını bulur. Buna ek olarak, sosyal medyalar aracılığıyla iletişime geçen müşterilere de hızlı bir şekilde cevap vererek firmanın güvenilirliğini arttırır. Sosyal medya danışmanı olmanız durumunda sürekli olarak iş yerinde bulunmanıza gerek yok. Eğer, sosyal medyaya merakınız varsa ve fotoğraf çekmeyi seviyor, insanlarla iletişiminiz iyi ise sosyal medya danışmanlığı tam size göre bir iş olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Ev Hanımlarına Evde Ek İş İmkanları Nelerdir?

#2) Web Tasarım & Web Geliştiricisi

Eğer, web tasarım veya yazılım hakkınızda uzman bilgileriniz varsa, firmalara veya internet sayfası açmak isteyen kişilere web tasarımı yaparak da gelir elde edebilmeniz mümkün. Artık, her şey internet üzerinden halledildiği ve bu platformda da firma ve markaların görünümü önem teşkil edeceği için, internet sayfaları da aynı ölçüde dikkat çekici, hatasız ve kaliteli olmalıdır. Buna ek olarak web site kodlama konuşunuzda bilgi ve deneyiminiz varsa freelance web geliştirme işlerine başvuruda bulunarak ek gelir elde edebilirsiniz.

#3) Blogger Olmak

Belli konularda bilgili olduğunu düşünüyorsanız, bu konu veya konular çerçevesinde internet sayfaları oluşturup, bilgi paylaşımı yapabilirsiniz. Bloglar, bir konu hakkında yazı, görsel veya videoya dayalı, bilgi vermek için yazılan ve paylaşılan içeriklerdir. Yazı yazmayı, araştırmayı ve paylaşmayı seviyorsanız blog sayfası açabilirsiniz ve blog içeriği üreten bir site veya platforma iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Kendi blog yazılarınızı paylaşmak için Blogger veya WordPress üzerinden internet sayfaları oluşturabilirsiniz. Blog sitesi açtığınız zaman, düzenli olarak gönderi paylaşımı yapmanız ve sitenize ziyaretçi (trafik) çekmeniz gerekir. Bunun için de özgün ve kaliteli içerikler üretmeniz gerekir. Belli bir kitleye ulaştıktan sonra, günden güne ziyaretçileriniz artacaktır. Bloglarınızın fazla görüntülemesi durumunda firma veya markalarla sponsorlu içerik üretimi yapabilir ve bu şekilde para kazanabilirsiniz. Ayrıca Google Adsense ile de internet sayfasına yerleştireceğiniz reklamlarla da gelir elde edebilmeniz mümkün.

#4) Küçük İşletme Danışmanı

İş konusunda uzman bilgileriniz varsa, küçük işletmelerin danışmanlıklarını internet üzerinden yaparak para kazanabilmeniz mümkün. Bu iş ile, yeni iş hayatına girmiş, tecrübesiz kişilere yol göstererek işlerinin bir üst seviyeye çıkmasını ve kişilerin girişimden olumlu sonuç almasını sağlayabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  İstanbul Evde Ek İş Fırsatları

#5) Sanal Asistanlık

Artık internetin ve teknolojinin bize sunduğu imkanlar günden güne artmasıyla birlikte, evde oturarak bir şirketle çalışabilir ve gelir elde edebilirsiniz. Sanal asistanlık da bu meslek gruplarından biridir. Organizasyon veya etkinlik düzenleme, yönetme kabiliyetiniz ve ilgili konularda alan bilginiz varsa sanal asistanlık yapabilirsiniz. Sanal asistanlık yaparak, istek doğrultusunda şirketlerin organizasyon proje yönetimlerinde yer alabilir ve onları bilgi ve tecrübelerini aktarabilirsiniz.

#6) Uzaktan Teknik Destek

İnternet, teknoloji veya bilgisayar gibi teknolojik aletler hakkında donanımla bilgiye sahipseniz, bu gibi araçların kullanımında ortaya çıkan sorunların çözümü için uzaktan teknik destek işini yapabilirsiniz. Böylece hem bu konularda sorun yaşayan kişilere yardımcı olmuş hem de para kazanmış olursunuz. Uzaktan teknik destek adı altında çalışan bir kişinin görevi ilgili alanda bir arıza, sorun veya problem dahilinde problem kaynağını, çözüm yollarını karşı tarafa anlatmak ve sorunun çözülmesine yardımcı olmaktır.

#7) Uygulama Geliştirmek

Cep telefonu ve tablet kullanımında en çok ihtiyaç duyulan şey uygulamalardır. Uygulama geliştirip, bunu herkese sunarak para kazanabilirsiniz. İsterseniz bireysel bir şekilde isterseniz de bir şirket adı altında çalışarak uygulama geliştirebilirsiniz. Bir uygulama fikriniz var ve uygulama kodları ve geliştirme aşamaları hakkında bilginiz varsa, bu uygulamayı yapabilirsiniz. Ya da fikir sahibi kişiler ile anlaşıp, onların istediği şekilde uygulamalar geliştirebilirsiniz. Bunun için, programlama dillerinden (, JavaScript, PHP, SQL, Python, iOS gibi) en az ikisini biliyor olmanız gerekir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.