Yardım Parası

Emekli Memurlar En Fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir?

31.08.2020
8
Emekli Memurlar En Fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir?

Emekli Memurlar En Fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir? Bankalardan emekli memur olan kişiler, kaç ay vade ile kredi alabilirler? Emekliye kredi veren bankalar ve bu bankaların kredi başvuru şartlarını sizler için hazırladık. Sizlerde emekli memur olmanız durumunda en fazla kredi alacağınız bankalar hakkında bilgiler vereceğiz.

Emekli memurlar, kredi için bankalara başvuru yapacakları zaman, hangi kredileri alabileceklerini merak ederler. Tatil için, ev ihtiyacı için, ev almak için, düğün için kredileri alabilirsiniz. Emekli olup kredi başvurusu yapacağınız zaman diğer müşterilere nazaran daha uygun faizlerle işlem yapabilirsiniz. Ayrıca avantajlı kredi seçeneklerinden de faydalanabilirsiniz. Şimdi sizlere bu krediler hakkında bilgiler vermek istiyoruz.

Emekli Memurların Kredi Başvurusu İçin Şartları Nedir?

Emekli memur olan kişiler, kredi başvurusu yapacakları zaman bankalardan kimlikle kredi alabilirler. Yalnız bu kredileri alabilmeleri için bazı şartlara uygun olmanız gerekmektedir. Emekli olup, kredi kullanmak isteyenler, banka siciline uygun olmanız gerekiyor. Bankalarda icralık ve avukatlık bir durum varsa, kredi başvurusu için olumsuz yanıt alırsınız. Emekli memur olmanız durumunda, diğer emekliler gibi başvuru yaparsınız. Herhangi bir ayrı şart yoktur. Başvuru yapacağınız banka faiz oranları sizlere uygunsa kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Emekli Memurlar Kredi Başvurusunu Nasıl Yapar?

Kredi başvuruları banka şubelerinden yapıldığı gibi ayrıca internet bankacılığı üzerinden de yapılmaktadır. Günümüz teknolojisinde bankalar, artık kredileri online ortamlarda vermektedirler. Yalnız online ortamda kredi alabilmeniz için, belirli limitlere kadar kredi kullanırsınız. Yüksek limitli ihtiyaç kredisi almak istediğinizde, konut kredisi ve taşıt kredisi almak istediğinizde banka şubelerine giderek kredi başvurusu yapmanız gerekmektedir. Kredi başvurusu için ayrıca emekli maaşınızın olduğu bankayı seçmeniz gerekiyor. Emekli memurlar, maaş almadıkları bir bankada kredi başvurusu yapacaklarsa, o bankaya maaş taşıması durumunda kredi onayı alabileceklerdir. Maaş aldığınız bankadan başvuru yaparsanız, kredi notunuz düşük olsa bile işlem yapabileceksiniz.

Emekli Memurlar En Fazla Ne Kadar Kredi Alabilirler?

Burada sizin maaşınız çok önemlidir. Bankalar emekli maaşlarını belirli bir limitlere kadar kişilerin aldıkları maaşlara göre işlem yapmaktadırlar. Emekli memurlar, çalışanlardan ziyade daha kolay kredi onayı alırlar. Burada bankanın verdiği kredi miktarı sizin emekli maaşınıza göredir. 2.000 TL maaş alan biriyle, 4.000 TL maaş alan bir emekli aynı kredi limitini alamaz. Bankalar maaşınızın 10 katına, 20 katına, 30 katına ve hatta 40 katına kadar kredi verebilmektedirler. Yüksek emekli maaşı olan kişiler Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank üzerinden 100.000 TL’ye kadar aynı gün içinde kredi onayı alabilirler. Ayrıca ipotek vererek de bu kredileri 200 bin, 300 bin TL limitlerde kullanabilirler. Düşük maaşınız varsa, bankalar sizlere sadece ihtiyaç kredisi verir. Konut kredisi ve taşıt kredisinde emekli maaşınızın yüksek olması durumunda ve ek gelirinizin olması durumunda işlem yapabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  ING Bank Hesap Açma ve Kapama

Çalışan ve Emekli Olan Kişiler Ne Kadar Kredi Alır?

Çalışan ve emekli olan kişiler, daha yüksek limitle işlem yapabilirler. Ama burada çalışma durumunuzda, banka sizin sigortanızın iş yeriniz tarafından kesilmiş olmasına bakacaktır. Bu sigorta kesildiği zaman, banka emekli maaşınız da düşecektir. Ama gelirlerinizi topladıktan sonra, iki gelirin katlarına kadar ihtiyaç kredisi ve diğer tüm kredileri alabileceksiniz.

Kredi Veren Bankalar

Kredi alabilmeniz için, bankalarda maaş almanız gerekiyor. Kamu bankalarından olan Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank üzerinden kimlikle başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca özel bankalarda emeklilere özel kredi kampanyaları yapmaktadırlar. Emekli maaşını aldığınız banka Denizbank, Burgan Bank, Garanti BBVA, İş Bankası, Akbank, QNB Finansbank, Yapı Kredi Bankası gibi bankalardan da emekli maaşınızın üzerinden ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz. 100.000 TL kredi aldığınızda, banka hemen sizlere özel olarak 6 ay ertelemeli ve 60 ay vadeli kredi imkanı sağlayacaktır.

Emekli Memurlar Faizsiz Kredi Alır mı?

Emekliler için, maaşın 10 katı kadar kamu bankalarından faizsiz kredi gündeme gelmiştir. Bu kredi henüz onay almadığı için, sıfır faizli olarak kredi alacağınız bankalar yoktur. Yalnız, katılım bankalarından faizsiz ve helal olarak kredi başvurusu yapabilirsiniz. Helal Kredi Veren Bankalar (Faizsiz-Anında) sayfamıza giderek bu krediler için başvuru yapabilir, kullandığınız kredilerde faiz oranın olmadan işlem yapabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.